Bartečko slibuje bojovat až do konce, hrát hokej pro lidi

POPRAD – Hokejisté HC Lev Poprad prohráli v neděli už svůj šestý zápas Kontinentální hokejové ligy za sebou. Na domácím ledě nestačili na favorizovaný AK Bars Kazaň a utrpěli nejvyšší prohru před domácím publikem v této sezóně 1: 5.

“Byli po každé stránce lepší, zápas byl zcela v jejich režii, zaslouženě vyhráli. Byly nesmírně rychlí, silní, hráli opravdu výborně, “ složil poklonu na adresu soupeře po zápase kapitán domácího týmu Ľuboš Bartečko.

Z tribun popradského zimního stadionu se téměř vytratilo povzbuzování. Snad poprvé v sezóně se v neděli více ozýval pískot. “Já se divákům ani nedivím, asi bych na jejich místě udělal totéž. Za tu hru, co jsme předvedli, jsme si jiné ani nezasloužili.My si musíme fanoušky udržet hrou, jakou jsme předváděli dosud. Hráli jsme naplno, na doraz, tleskali nám, i když jsme prohráli. Dnes to věru na potlesk nebylo, “ chlapsky přiznal zkušený rodák z Kežmarku.

Popradském” lvem “se postup do play-off rozplývá před očima. V tabulce Západní konference jim patří aktuální 10. příčka, za poslední postupovou zaostávají po neděli už o 16 bodů.

“Teď už pro nás není tématem play off,” reálně se dívá na situaci útočník Tomáš Netík a dodává: “Do konce soutěže nám zbývá odehrát ještě několik zápasů. My si musíme uvědomit, že hrajeme nejlepší evropskou ligu – KHL, hrajeme hokej pro lidi, kteří byli celou sezónu fantastičtí. Hrajeme o jméno klubu io své vlastní.Zde se netřeba ptát, jestli ještě máme nějakou motivaci. Ta nestojí na tom, zda máme šanci dostat se do play-off, “ nehází Tomáš Netík flintu do žita.

Vlajka se pokouší zvedat i kapitán týmu. < em> “My stále žijeme. Jak skončíme, tak skončíme. Já mohu slíbit pouze to, že budeme bojovat až do konce, “ uzavřel Ľuboš Bartečko.

Nejbližší to budou moci Slovensku dokázat už v úterý, kdy opět před domácím publikem přivítají dalšího favorita KHL Ufa. V tabulce mimořádně vyrovnané Východní konference patří sice ruskému týmu “až” šestá příčka, ale mezi čtvrtým a osmým mužstvem je rozdíl pouze čtyři body.

“Nebude to snadné. Bude to další soupeř na velmi vysoké úrovni.Věřím tomu, že se nějak dáme dohromady a bude to z naší strany lepší výkon než v neděli proti Kazani, “ slibuje Ľuboš Bartečko.

Mužstvo pod jeho vedením v polovině října minulého roku na ledě Ufy předvedlo kvalitní hokej a nebylo daleko od překvapení. “U nich jsme odehráli dobrý zápas, vedli jsme ještě několik minut před koncem 5: 3. V závěru jsme však inkasovali tři góly a prohráli jsme 5: 6, “ zavzpomínal si na tento zápas obránce Karel Pilař. ” Určitě nepůjdeme do zápasu v poraženecké náladě. Když budeme od začátku šlapat naplno, máme šanci i s favorizovanou Ufou vyhrát, “ uzavřel Karel Pilař.